Godziny pracy Pon - Sob 09:00-18:00
Email info@hrl.pl

Dlaczego warto archiwizować pocztę elektroniczną?

Archiwizacja poczty elektronicznej? Po co mi to!

Od paru ładnych lat archiwizowanie samej poczty elektronicznej nie jest związane wyłącznie z dodatkowym kosztem, ale może przede wszystkim przyczynić się do uniknięcia znacznie większych strat. Coraz częściej wiadomości pocztowe mogą być wykorzystywane jako dowód w sprawie sądowej, dlatego każda firma powinna przez dłuższy czas przechowywać archiwalne wiadomości, zapewniając sobie możliwość dostępu do nich w krótkim czasie.

Oczywiście wiele informacji związanych z transakcjami biznesowymi przechodzi przez pocztę elektroniczną. Niestety ale większość firm nie docenia wartości tych informacji, a mogą być one na wagę złota – wielu managerów nie zdaje sobie sprawy z tego, że w korporacyjnej poczcie –przechowywanych jest aż 80 % strategicznych dla firmy informacji. Sami widzimy, że tego powodu konieczne jest wdrożenie w pełni profesjonalnego systemu do archiwizacji poczty elektronicznej jako nośnika strategicznych dla firmy danych. Tutaj cele związane z archiwizacją poczty elektronicznej mogą być naprawdę bardzo różne. Dlatego wykorzystanie odpowiedniego działu IT może sprawnie zarządzać skrzynkami pracowników, jako że system archiwizacyjny odciąży je od starszych wiadomości.

Ciekawostką może być to, że Globalne korporacje, które podlegają prawu z kraju, gdzie znajduje się ich główna centrala, są zobowiązane do archiwizacji poczty nie tylko ze względu prawnych, ale z konieczności dostępu do archiwalnych wiadomości.

Przyczyny dla których warto archiwizować pocztę elektroniczną:

– Dostęp do bardzo starych i skasowanych wiadomości.

– Tutaj miejmy na uwadze, że szybkie, tradycyjne rozwiązania do backupu podczas próby odzyskania systemu rzadko gwarantują możliwość dostępu do wiadomości pocztowych.

– Brak możliwości szczegółowego przeszukiwania przez pracownika zadania backupu zawierającego pocztę elektroniczną.

Wszystkie tutaj wymienione funkcje oferują profesjonalne systemy do archiwizacji poczty elektronicznej. Te z kolei pozwalają pracownikowi i innym upoważnionym osobom na szybkie przeszukanie starych wiadomości pocztowych.

Podsumowując.          

Jeżeli rozpatrujemy decyzję odnośnie rozwiązania do archiwizacji poczty elektronicznej, musimy mieć na uwadze wielkość firmy jej i ilość posiadanej pamięci masowej, a także związane z firmą wymagania prawne. W mikroskopijnych, małych, średnich i dużych firmach system najczęściej będzie pomagał w „rozładowaniu” głównego serwera i przeniesieniu starszych wiadomości do archiwum przy jednoczesnym zachowaniu możliwości przeszukiwania i odzyskania ich.

Z kolei w dużych przedsiębiorstwach, doceniona zostanie możliwość bardzo szybkiego przeszukania milionów wiadomości pocztowych w bardzo krótkim czasie.