Godziny pracy Pon - Sob 09:00-18:00
Email info@hrl.pl

Jak zrobić backup danych w firmie?

Backup danych.

W obecnym czasie naprawdę trudno przecenić wartość prywatnych danych czy też informacji przechowywanych w komputerze. Dlatego też w erze wysokiej komputeryzacji nasze dane niestety ale są bardzo często narażone na utratę, w wyniku m.in. awarii dysku, na którym są przechowywane czy też kradzieży.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że dane to prawdziwy skarb, dlatego kluczowe znaczenie ma regularne tworzenie kopii danych oraz przechowywanie ich w bezpiecznym miejscu. Oczywiście istotne jest też to, by system tworzenia kopii zapasowych był jak najbardziej zautomatyzowany aby nie trzeba było pamiętać o konieczności wykonania poszczególnych operacji. System Backup to dla użytkowników świetne rozwiązanie na zachowanie wyników pracy oraz danych na wypadek awarii sprzętu oraz bezpieczeństwa ich w razie kradzieży a dla nas jest to spokój wynikający z pewności, że dane są bezpieczne.

Optymalnym rozwiązaniem może być:     

– Odpowiednie i bezpieczne szyfrowanie danych przechowywanych na dyskach użytkowników bądź archiwum tak, aby nawet w przypadku kradzieży dane były bezużyteczne.

– Backup standardowy to zewnętrzne urządzenie typu: przenośny dysk, który jest podłączony przez interfejs USB, który czasem okazuje się całkiem wystarczający.

– Odpowiednie kopiowanie danych na taśmy w streamerze. Te z kolei można przechowywać w bezpiecznym miejscu. Tutaj zaznaczmy, że jeśli danych jest naprawdę dużo to prędkość zapisu i odczytu na taśmę będzie wielokrotnie większa niż na zewnętrzne urządzenie.

– Wprowadzenie biblioteki taśmowej, tutaj dane mogą być zapisywane na kilku taśmach jednocześnie. Oprócz tego, urządzenie posiada magazynek na dodatkowe taśmy, które mogą zostać użyte jeśli backup przekracza rozmiar pojedynczej tasiemki.

– Backup w systemie on-line, czyli dane są przesyłane przez Internet i przechowywane są na serwerach dostawcy.

– Szybki system Backup – idealny system backupu, który: może działać automatycznie, zwalniając użytkownika z pamiętania o czymkolwiek, działa niezależnie od miejsca, w jakim znajduje się użytkownik z komputerem oraz pozwala backupować zarówno całe obrazy dysków jak i pojedyncze foldery lub pliki.

– Minimalizuje on ilość przesyłanych danych dzięki mechanizmom kopii przyrostowych, kompresji i duplikacji przy tym minimalnie obciąża system operacyjny komputera, z którego dane są zabezpieczane.

– Pozwala on także tworzyć kopię danych i przechowywać je w chmurze albo na wydzielonym serwerze w firmie, pozwalając backupować nie tylko pliki, ale również np. otwarte bazy danych.

Backup jest po prostu bardzo prosty w obsłudze, tutaj odtwarzanie plików jest dziecinnie łatwe a cały system jest przy okazji bezpieczny. Pliki backupu są odpowiednio zaszyfrowane, czyli są zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. System też pozwala podłączyć plik z obrazem dysku z backupu jako dysk logiczny.