Godziny pracy Pon - Sob 09:00-18:00
Email info@hrl.pl

Leasing pracowniczy

Najpopularniejszy trend na rynku, obejmujący wszystkie szczeble pracownicze.

  • zmniejszają Państwo do zera koszty obsługi pracownika, my płacimy wynagrodzenie i rozliczamy podatki oraz odpowiadamy za rekrutację nowych pracowników,
  • błyskawiczna i łatwa wymiana pracowników, którzy się nie sprawdzają na swoim stanowisku,
  • efektywny sposób zatrudniania bez ponoszenia ryzyka zatrudniania pracowników,
  • błyskawiczne pozyskanie pracownika,

Co oferujemy:

łatwy dostęp do tysięcy kandydatów – proste i czytelne zasady współpracy – dopasowanie się do Państwa firmy i działalności – profesjonalną i szybką obsługę

Za swoje usługi pobieramy prowizję, która jest uzależniona od ilości pracowników, czasu ich zatrudnienia oraz od charakteru pracy. Dlatego każda tego typu usługa wymaga indywidualnej wyceny.

Leasing pracowniczy

Coraz więcej pracodawców decyduje się na korzystanie z usług leasingu pracowniczego. Wypożyczanie pracowników na dany okres czasu posiada bowiem liczne zalety i staje się popularne na całym świecie.

Do Polski taka forma zatrudnienia, przyszła całkiem niedawno, jednak już większe firmy, korzystają z tego sposobu pozyskiwania pracowników. Każda firma, która chce skorzystać z leasingu pracowniczego, powinna zgłosić się do agencji pracy tymczasowej i podpisać z nią określoną umowę. Wypożyczenie pracowników podchodzi bowiem pod ustawę o zatrudnieniu czasowym i tak jest rozpatrywane. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, wynikające z wielu względów.

Po pierwsze, kiedy chcesz ograniczyć liczbę pracowników, a po drugie gdy pragniesz zminimalizować koszta.

Nie ponosisz także żadnych kosztów związanych ze zwalnianiem pracowników, gdyż zatrudniany są oni tylko na przejściowy okres, np. sezonowo, kiedy zwiększają się nakłady pracy (często dzieje się tak między innymi w okresie świątecznym).

Leasing pracowniczy jest także elastyczny i nie wymaga żadnych deklaracji, tak jak odbywa się to w przypadku pracy na stałe. Jednak maksymalny czas zatrudnienia jest ograniczony i wynosi do 36 ciągłych miesięcy, ale tylko w konkretnych warunkach. Najczęściej jest to po prostu zastępowanie pracownika etatowego, który z jakich względów znajduje się na urlopie np. wychowawczym.

Większość pracodawców posiada pozytywny stosunek do tej formy zatrudnienia i bardzo chętnie z niej korzysta.

Przynosi ona przecież korzyści dla obu stron, z szczególnym wskazaniem na korzyści pracodawców. Rekrutacją, a także selekcją owych wypożyczonych pracowników, zajmują się agencję tymczasowe, dlatego nie musimy poświęcać na to własnego czasu, ani zaangażowania, co jest bardzo pozytywnym aspektem. Leasing pracowniczy jest bardzo rozwojowy i z pewnością będzie stale zyskiwał na jeszcze większej popularności, a kto wie, czy w przyszłości większość procentową pracowników firm, nie będą stanowili właśnie wypożyczeni pracownicy.