Rekrutacja pracowników

Rekrutacja pracowników z HRL

Przeprowadzamy pełny proces rekrutacji pracowników.

Każda rekrutacja składa się z następujących elementów:

• określenie potrzeb rekrutacyjnych, określenie profilu idealnego kandydata,
• przeprowadzenie kampanii rekrutacyjnej za pośrednictwem prasy i największych portali internetowych i ogłoszeniowych,
• weryfikacja nadesłanych CV pod kątem wymagań, sprawdzenie referencji oraz
• przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych – 1 telefoniczna wstępna, kolejne rozmowy w biurze,
• rozmowy prowadzą najwyższej klasy specjaliści: psychologowie, praktycy HR, eksperci branż,
• niezbędne testy kompetencyjne i psychologiczne,
• wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów do rozmowy w Państwa firmie,

Działamy nietypowo i do skutku. Oprócz rekrutacji prasowej i internetowej korzystamy z własnych źródeł informacji o kandydatach, przeszukujemy branżowe portale nawiązując kontakty z kandydatami oraz kontaktujemy się z pracownikami już zatrudnionymi. Posiadamy w bazie kilkadziesiąt tysięcy kandydatów, których zweryfikowaliśmy pod względem kompetencji, wiedzy i doświadczenia.

Zdobywamy najlepszych pracowników na rynku:

  • Rekrutacja pracowników z zagranicy
  • rekrutacja pracowników it
  • rekrutacja pracowników
  • rekrutacja pracowników do pracy w Niemczech
  • rekrutacja pracowników z Ukrainy
  • rekrutacja pracowników z Białorusi
  • rekrutacja pracowników z Azji
  • rekrutacja pracowników z Indii
  • rekrutacja pracowników z Gruzji

Rekrutacja pracowników to proces czasochłonny, która przebiega etapowo. Wybór odpowiedniego kandydata na dane stanowisko pracy, często bywa prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku, gdy liczba nadesłanych aplikacji jest wyjątkowo wysoka, co nierzadko się zdarza. Popyt na pracę stale rośnie, zatem konkurencja jest duża i niełatwo jest się przebić. Rekruterzy mają zatem ciężki orzech do zgryzienia więc żeby sobie z tym poradzić, dzielą swoją pracę.

Etapów rekrutacji możemy wyróżnić przynajmniej kilka:

1. Określenie profilu pracownika – rekruterzy muszą na początku zapoznać się z opisem stanowiska pracy i zastanowić się kogo zamierzają szukać, jakie kwalifikacje powinien posiadać potencjalny pracownik, jakie znać języki itp. Jest to pierwszy aczkolwiek najważniejszy krok.

2. Tworzenie oraz zamieszczanie ogłoszeń o wolnym/nowym stanowisku pracy – najczęściej ogłoszenia zamieszcza się w Internecie na specjalnych stronach tego typu oraz serwisach branżowych, nadal popularne są również ogłoszenia w gazetach.

3. Tworzenie listy kandydatów ze wszystkich nadesłanych aplikacji – rekruter zbiera wszystkie nadesłane aplikację i pozostawia je do dalszej selekcji.

4. Selekcja listy kandydatów – przeważnie lista kandydatów jest dość długa i właśnie dlatego wymaga wstępnej selekcji. Wybiera się zatem osoby, które spełniają wymagania podane w ogłoszeniu. Liczbę potencjalnych pracowników należy maksymalnie ukrócić.

5. Zastosowanie różnych technik naboru – technika naboru wybierana jest przez rekrutera, najczęściej nadal jest to rozmowa kwalifikacyjna, na której kandydat może zaprezentować swoje umiejętności i przekonać do siebie przyszłego pracodawcę.

6. Sprawdzenie referencji – z różnych względów zdarza się, że referencje trzeba po prostu sprawdzić, aby później nie wynikały z tego powodu żadne nieporozumienia. Wcześniejszy pracodawca może dużo opowiedzieć o swoim byłym pracowniku i np. go polecić.

7. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu – jeśli referencje się zgadzają, najczęściej następuj decyzja o zatrudnieniu danego kandydata, którego zaprasza się do siedziby firmy na spotkanie i informuje o pozytywnie rozpatrzonej kandydaturze.

8. Uzgodnienie warunków pracy – pracodawca z przyszłym pracownikiem negocjują warunki pracy, a więc przede wszystkim zakres obowiązków oraz wynagrodzenie.

Proces rekrutacji bywa często stresujący dla potencjalnych kandydatów, warto się zatem dobrze przygotować, aby wywrzeć dobre wrażenie. Najważniejsza jest także pewność siebie, zaangażowanie i pełna motywacja, które z pewnością zostaną docenione.
Proces rekrutacyjny bywa często etapowy i złożony. Jeśli chcesz, aby był przeprowadzony w sposób wzorowy, to postaw na specjalistów, którzy posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie.

Postaw zatem na agencję rekrutacyjną i nie martw się nadmiarem obowiązków wynikających z poszukiwania nowych pracowników do Twojej firmy. Zajmij się najważniejszymi zadaniami wynikającymi z Twojej strategii rynkowej, a nam pozostaw sprawdzenie potencjalnych pracowników.

W naszej agencji pracują jedynie wykwalifikowani specjaliści, którzy cały czas pogłębiają swoją wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Ich doświadczenie sprawia, że każdy proces rekrutacyjny jesteśmy w stanie przeprowadzić znacznie sprawniej oraz szybciej. Wiemy jak należy działać, aby odnieść sukces i sprostać wszystkim wymaganiom naszych klientów. To Ty jesteś najważniejszy, dlatego uważnie słuchamy Twoich potrzeb, a także wszelkich kryteriów, jakie powinni spełniać Twoi przyszli pracownicy. To właśnie na podstawie rozmowy wnioskujemy kogo mamy zacząć szukać i tworzymy profil potencjalnego pracownika.
Następnie rozpoczynamy planowanie i praktyczną część procesu rekrutacyjnego. Dzięki znajomości wielu metod oraz technik rekrutacyjnych, jesteśmy w stanie działać jak najlepiej. Każdego kandydata poddajemy szczegółowej selekcji. Wybieramy jedynie osoby spełniające wszystkie

Twoje kryteria, którzy odznaczają się wysokimi kompetencjami i bogatym doświadczeniem. Testujemy ich pod względem umiejętności i posiadanej wiedzy.

Sprawdzamy także referencję i opinię o danym pracowniku z jego poprzedniego miejsca pracy. Robimy to wszystko po to, aby zapewnić Tobie możliwość pracy z najlepszymi, którzy zasilą Twój zespół i sprawią, że wydajność Twojej firmy znacznie wzrośnie. Z naszych usług korzysta już setki firm oraz przedsiębiorstw, ich zadowolenie daje nam bodźca do kolejnych działań i świadczy o naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, dlatego też zapraszamy do siedziby naszej agencji.
Nasi konsultanci czekają tu na Ciebie codziennie, w dni powszednie, w określonych godzinach.

Napisz do nas info@hrl.pl

Nowoczesne metody rekrutacji pracowników

Każdy kto kiedykolwiek szukał pracy, skupiał się zapewne przede wszystkim na ogłoszeniach zamieszczonych w gazetach lokalnych bądź Internecie. Popularną drogą są również poszukiwania wśród znajomych, a także wysyłanie CV bezpośrednio do wybranych firm, nawet jeśli akurat w danym momencie nie prowadzą powstępowania rekrutacyjnego. Nigdy bowiem nie wiadomo kiedy uśmiechnie się do nas los. Poza oczywistymi sposobami rekrutacji, istnieją jednak jeszcze inne dużo mniej znane, które z pewnością warto znać.

Poniżej przedstawiamy zatem 3 różne sposób rekrutacji, o których być może zdarzyło nam się kiedyś usłyszeć.

Headhunting – jest to poszukiwanie pracowników o określonych kwalifikacjach, a następnie dążenie do bezpośredniego kontaktu. Zadania te wykonują przeważnie agencje reklamowe na zlecenie danej firmy. Poszukiwania mogą odbywać się w przedsiębiorstwach o podobnej branży i strukturze, a także na społecznościowych portalach zawodowych. Często korzysta się także z informacji i opinii specjalistów z konkretnej dziedziny, czy branży.

Database searching – to po prostu korzystanie z istniejącej bazy danych, jaką posiada dana firma. Bazy takie powstają przeważnie w oparciu o nadsyłane życiorysy na stanowiska, na które wcześniej prowadzona była rekrutacja. Nierzadko się zdarza, że pracownicy, którzy nie zostali przyjęci wcześniej, zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne na np. inne stanowisko.

Networking – polega na poszukiwanie pracowników przez polecenie, w tym m.in. już obecnych pracowników. W tym wypadku wykorzystuje się zatem sieć kontaktów biznesowych. Tą metodę stosuję się głównie w celu minimalizacji kosztów.

Weryfikacja aplikacji.

Każda nadesłana aplikacja podlega jednak określonej weryfikacji, która rozpoczyna się od analizy dokumentów aplikacyjnych, a następnie prowadzi do rozmowy kwalifikacyjnej. Popularną formą procesu rekrutacyjnego stają się ostatnio teksty psychologiczne lub testy kompetencji, dlatego warto dobrze się przygotować. Dużą szansą jest również okres próbny, kiedy możemy się wykazać swoimi umiejętnościami.