Godziny pracy Pon - Sob 09:00-18:00
Email info@hrl.pl

Rekrutacja pracowników

Przeprowadzamy pełny proces rekrutacji pracowników.

Każda rekrutacja składa się z następujących elementów:

 • określenie potrzeb rekrutacyjnych, określenie profilu idealnego kandydata,
 • przeprowadzenie kampanii rekrutacyjnej za pośrednictwem prasy i największych portali internetowych i ogłoszeniowych,
 • weryfikacja nadesłanych CV pod kątem wymagań, sprawdzenie referencji oraz
 • przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych – 1 telefoniczna wstępna, kolejne rozmowy w biurze,
 • rozmowy prowadzą najwyższej klasy specjaliści: psychologowie, praktycy HR, eksperci branż,
 • niezbędne testy kompetencyjne i psychologiczne,
 • wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów do rozmowy w Państwa firmie,

Działamy nietypowo i do skutku. Oprócz rekrutacji prasowej i internetowej korzystamy z własnych źródeł informacji o kandydatach, przeszukujemy branżowe portale nawiązując kontakty z kandydatami oraz kontaktujemy się z pracownikami już zatrudnionymi. Mamy w bazie kilkadziesiąt tysięcy kandydatów, których zweryfikowaliśmy pod względem kompetencji, wiedzy i doświadczenia.

Zdobywamy najlepszych pracowników na rynku

Rekrutacja pracowników z zagranicy

rekrutacja pracowników it
rekrutacja pracowników
rekrutacja pracowników do pracy w Niemczech
rekrutacja pracowników z Ukrainy
rekrutacja pracowników z Białorusi
rekrutacja pracowników z Azji
rekrutacja pracowników z Indii
rekrutacja pracowników z Gruzji

Rekrutacja pracowników to proces czasochłonny, która przebiega etapowo. Wybór odpowiedniego kandydata na dane stanowisko pracy, często bywa prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku, gdy liczba nadesłanych aplikacji jest wyjątkowo wysoka, co nierzadko się zdarza. Popyt na pracę stale rośnie, zatem konkurencja jest duża i niełatwo jest się przebić. Rekruterzy mają zatem ciężki orzech do zgryzienia więc żeby sobie z tym poradzić, dzielą swoją pracę. Etapów rekrutacji możemy wyróżnić przynajmniej kilka:

 1. Określenie profilu pracownika – rekruterzy muszą na początku zapoznać się z opisem stanowiska pracy i zastanowić się kogo zamierzają szukać, jakie kwalifikacje powinien posiadać potencjalny pracownik, jakie znać języki itp. Jest to pierwszy aczkolwiek najważniejszy krok.
 2. Tworzenie oraz zamieszczanie ogłoszeń o wolnym/nowym stanowisku pracy – najczęściej ogłoszenia zamieszcza się w Internecie   na specjalnych stronach tego typu oraz serwisach branżowych, nadal popularne są również ogłoszenia w gazetach.
 3. Tworzenie listy kandydatów ze wszystkich nadesłanych aplikacji – rekruter zbiera wszystkie nadesłane aplikację i pozostawia je do dalszej selekcji.
 4. Selekcja listy kandydatów – przeważnie lista kandydatów jest dość długa i właśnie dlatego wymaga wstępnej selekcji. Wybiera się zatem osoby, które spełniają wymagania podane w ogłoszeniu. Liczbę potencjalnych pracowników należy maksymalnie ukrócić.
 5. Zastosowanie różnych technik naboru – technika naboru wybierana jest przez rekrutera, najczęściej nadal jest to rozmowa kwalifikacyjna, na której kandydat może zaprezentować swoje umiejętności i przekonać do siebie przyszłego pracodawcę.
 6. Sprawdzenie referencji – z różnych względów zdarza się, że referencje trzeba po prostu sprawdzić, aby później nie wynikały z tego powodu żadne nieporozumienia. Wcześniejszy pracodawca może dużo opowiedzieć o swoim byłym pracowniku i np. go polecić.
 7. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu – jeśli referencje się zgadzają, najczęściej następuj decyzja o zatrudnieniu danego kandydata, którego zaprasza się do siedziby firmy na spotkanie i informuje o pozytywnie rozpatrzonej kandydaturze.
 8. Uzgodnienie warunków pracy – pracodawca z przyszłym pracownikiem negocjują warunki pracy, a więc przede wszystkim zakres obowiązków oraz wynagrodzenie.

Proces rekrutacji bywa często stresujący dla potencjalnych kandydatów, warto się zatem dobrze przygotować, aby wywrzeć dobre wrażenie. Najważniejsza jest także pewność siebie, zaangażowanie i pełna motywacja, które z pewnością zostaną docenione.

Proces rekrutacyjny bywa często etapowy i złożony. Jeśli chcesz, aby był przeprowadzony w sposób wzorowy, to postaw na specjalistów, którzy posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Postaw zatem na agencję rekrutacyjną i nie martw się nadmiarem obowiązków wynikających z poszukiwania nowych pracowników do Twojej firmy. Zajmij się najważniejszymi zadaniami wynikającymi z Twojej strategii rynkowej, a nam pozostaw sprawdzenie potencjalnych pracowników.

W naszej agencji pracują jedynie wykwalifikowani specjaliści, którzy cały czas pogłębiają swoją wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Ich doświadczenie sprawia, że każdy proces rekrutacyjny jesteśmy w stanie przeprowadzić znacznie sprawniej oraz szybciej. Wiemy jak należy działać, aby odnieść sukces i sprostać wszystkim wymaganiom naszych klientów. To Ty jesteś najważniejszy, dlatego uważnie słuchamy Twoich potrzeb, a także wszelkich kryteriów, jakie powinni spełniać Twoi przyszli pracownicy. To właśnie na podstawie rozmowy wnioskujemy kogo mamy zacząć szukać i tworzymy profil potencjalnego pracownika.

Następnie rozpoczynamy planowanie i praktyczną część procesu rekrutacyjnego. Dzięki znajomości wielu metod oraz technik rekrutacyjnych, jesteśmy w stanie działać jak najlepiej. Każdego kandydata poddajemy szczegółowej selekcji. Wybieramy jedynie osoby spełniające wszystkie Twoje kryteria, którzy odznaczają się wysokimi kompetencjami i bogatym doświadczeniem. Testujemy ich pod względem umiejętności i posiadanej wiedzy.

Sprawdzamy także referencję i opinię o danym pracowniku z jego poprzedniego miejsca pracy. Robimy to wszystko po to, aby zapewnić Tobie możliwość pracy z najlepszymi, którzy zasilą Twój zespół i sprawią, że wydajność Twojej firmy znacznie wzrośnie. Z naszych usług korzysta już setki firm oraz przedsiębiorstw, ich zadowolenie daje nam bodźca do kolejnych działań i świadczy o naszym profesjonalizmie i zaangażowaniu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, dlatego też zapraszamy do siedziby naszej agencji.

Nasi konsultanci czekają tu na Ciebie codziennie, w dni powszednie, w określonych godzinach.

Napisz do nas info@hrl.pl